Yusuf Suresi Faziletleri

Peygamber efendimiz tarafından okunması tavsiye edilen ve birçok faziletleri bulunan Yusuf suresi, bu vesile ile kişinin gerek dünya hayatında ve gerekse de sonsuz ahiret hayatında çeşitli sıkıntılardan uzak kalınmasına vesile olmaktadır. Nitekim, Yusuf suresinin okunması konusunda peyagmber efendimiz tarafından şöyle buyurularak “Mühakkak herhangi bir Müslüman Yûsuf suresini okursa yahut evlatlarına, ehline veya hizmetçilerine öğretirse, Allahü Teala sekerât-ı mevtini (ruhunu teslim etme anını) kolaylaştırır ve ona o kadar iman kuvveti verir ki, o kişi hiçbir müslümana karşı haset etmez.” Bu vesile ile Yusuf suresinin okunması durumunda, yüce Allah tarafından o kimseye güçlü bir iman nasip edileceğine ve o kimsenin sekerat durumunda kolayca can vermesine vesile olacağı buyurulmuştur.

Yusuf Suresinin Faziletleri İse Şunlardır;

Kısmetin Açılması İçin Yusuf Suresi Okunmalı

Gerek erkek olsun ve gerekse de kız olsun, kısmetinin kapalı olması ve bu sebeple evlenememesi durumunda, büyük islam ulemaları tarafından da buyurulduğu üzere, Yusuf suresinin bu vesile ile günlük olarak okunmasına devam edilmesi tavsiye edilmekte ve inşallah Allah’ın izni ile bu muradın en kısa zamanda gerçekleşmesine vesile olacağı bildirilmiştir.

İzzet Ve Saadete Kavuşmak İçin Yusuf Suresi Okunmalı

Gerek dünya hayatında ve gerekse de ahiret hayatında çeşitli izzet ve lütuflara nail olunabilmesi için ve Allah’ın rahmet ve bereketinin hasıl olabilmesi için Yusuf suresinin günlük olarak en azından 1 defa okunması tavsiye edilmiştir.

Bir Kimseye Karşı Özlem Duyulduğunda Yusuf Suresi Okunmalı

Bir kimsenin hasretinin çekilmesi durumunda da, Yusuf suresinin günlük olarak okunması durumunda, inşallah kişinin en kısa zamanda bu muradına kavuşmasına vesile olmaktadır. Hazreti Yusuf peygamberin uzun yıllardan sonra babası hazreti Yakup peygambere kavuştuğu belirtilen Yusuf suresi bu vesile ile kişiler arası hasretin giderilmesinde de fazileti bulunan bir suredir.

İnsanlara Şirin Gözükmek İçin Yusuf Suresi Okunmalı

Yusuf suresinin hergün en azından 1 defa okunması durumunda, sureyi okuyan kimsenin diğer insanlaın gözünde şirin gözükmesine vesile olduğu gibi, o kimsenin ecel vakti geldiğinde ruhunu kolay bir şekilde teslim etmesine de vesile olmaktadır.

Hayırlı Muradların Kabulü Ve Herkes Tarafından Sevilmek İçin Yusuf Suresi Okunmalı

Bir kimse hayırlı muradlarına en kısa zamanda kavuşmak ve insanlar tarafından sevilmek istendiğinde, Yusuf suresinin tamamını temiz bir kağıt içerisine yazarak, bu kağıdı içi su dolu olan bir kapta bir müddetliğine beklettikten sonrasında bu sudan günlük olarak bir miktar içmesi durumunda, inşallah bu isteğine kavuşmasına vesile olmaktadır.

Eşin Sevmesi Ve İffetinin Korunması İçin Yusuf Suresi Okunmalı

Bir kimse, eşinin kendisini sevmesini, beğenmesini ve eşinin gözünde ömür boyu şirin gözükmek, eşinin iffetini koruması için Yusuf suresinin tamamını yazdıktan sonrasında eşinin boynuna asması durumunda, inşallah bu isteklerinin en kısa zamanda hasıl olmasına vesile olmaktadır.

Suçsuz Yere Hapis Edilmekten Ve Zalimin Şerrinden Kurtulmak İçin Yusuf Suresi Okunmalı

Bir kimsenin suç bulunmamasına rağmen hapse atılması yada zalim bir kimse tarafından zulme uğraması durumunda, Yusuf suresinin özellikle de 99 ve 100.ayetlerini usulünce yazdırdıktan sonrasında bir muska durumuna getirerek, sağ pazusuna bağlaması ve ayetleri sürekli bir şekilde okuması durumunda, Allah’ın izni ve keremi ile muradlarına en kısa zamanda kavuşmasına vesile olmaktadır.

Yüz Ve Beden Güzelliği İçin Yusuf Suresi Okunmalı

Bir kimse tarafından günlük olarak Yusuf suresi en az 1 defa okunması adet haline dönüştürülmesi durumunda, inşallah o kimsenin günden güne daha berrak ve kusursuz bir yüz güzelliğine ve beden güzelliğine sahip olmasına vesile olmaktadır.

Bu vesile ile Rabbimizin af ve rızasına nail olunabilmesi açısından Yusuf suresinin hergün en azından 1 defa okunmasını tavsiye etmekteyiz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close