Rüyada Kar Yağdığını Görmek

Rüyada vaktinde ve az olarak yağan karın dışında kar görmek, gam, hastalık ve azap ile tabir olunur. Kış zamanında ve normal olan bir yerde kar rüyada kar yağdığını görmek, nimet ve bolluğa delâlet eder.

İslami Tabirleri: Câbir’ül Mağribi (r.a.) Kar rüyası için demiştir ki: Bahar mevsiminde kar yağdığını görmek, mağlubiyete delâlet eder.

Diyanet Yorumları: Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: Kar rüyada görmek, altı şeye işarettir: Geniş rızık, rahat bir hayat, fazla para, ucuzluk, asker ve yaz aylarında yağdığını görmek, hastalıktır.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Rüyada mevsiminde Görülen kar hayırdır. Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Soğuk yerlerde, Rüyada kar görmek, hayır ve bereket, sıcak yerlerde ise, kıtlık ve gamdır.

Rüyada Kar Yağması
Kış Mevsiminde görülen rüyada kar yağması, çalışarak ilim ve irfan sahibi olmaya tâbir edip, yorumlanır. Yaz mevsiminde kar yağması, üzüntü ve sıkıntı demektir.

Rüyada Kar Yağdığını Görmek
Rüyada kışın kar yağdığını görmek sevinmeye ve üzüntüden sonra mutlu olmaya yorumlanır. Rüyada Yazın kar yağdığını gören için seyahate çıkmaya veya bir yolculuğa delalet eder.

Rüyada Kar Yemek
Kar yediğini gören kimse, yaz zamanında ise, bereketli, faydalı ve kazançlı işler görür, kış zamanında kar yemek kötü olmakla beraber bu rüya hayırlı değildir, gam ve kedere delâlet eder.

Rüyada Karda Yürümek
Kış zamanında ve normal olan bir yerde kar üstünde yürümek; hastalıklardan kurtulmak ve şifa bulmak demektir. Rüyada mevsiminde olmayan bir zamanda karda yürümek sıkıntılı bir döneme girmek demektir.

Rüyada Karda Kaymak
Rüyada Karda kaydığını görmek yüksek bir makam ve mevkiye yükselmeye ve bir halden diğer bir hale geçmeye delalet eder.

Rüyada Kardan Adam Yapmak
Rüyada kardan adam yaptığını görmek, yöneticiliği biliyorsa ehil ve lâyıksa çok büyük bir makama kavuşur. Rüyada kardan adam görmek; mutluluk ve sevinç demektir.

Rüyada Kar Topu Görmek
Rüyada Kar topu görmek şöyle tabir edilir. Bu kimse ehil ise bir makama kavuşur, bu makam ile isteklerini elde eder denilmiştir. Rüyada Kar yağması görmek ve kar topu oynamak fırsatları değerlendirmek demektir.

Rüyada Karda Kayak Yapmak
Rüyada Karda kaydığını görmek kızak ile kayıyorsa, bu kimse, ilmiyle amel eden bir kimseye dost olur. Kayak ile kayan bir mevkiye yükselir denilmiştir.

Rüyada Karda Yolculuk Yapmak
Rüyada kar yağmış görmek ve seyahat etmek, yolculuğa çıkmak işlerinde başarı elde etmeye ve sıkıntılarından kurtuluşa delalet eder.

Rüyada Kar Atmak
Rüyada birine kar atmak o kimseyi tanıyorsa o kimseyle yakınlaşmasına, eğer bilmediği bir yere kar attığını görse; umduğuna kavuşmak demektir.

Rüyada Karlı Ağaç Görmek
Rüyada karlı bir havada kar kaplanmış ağaç görmek; katı ve gaddar bir adama ve bu kimseyle bir araya gelmeye yorumlanır.

Rüyada Karlı Havada Araba Kullanmak
Rüyada Karlı havada araba kullandığını gören kişi bekar ise evlenir, evli ise geçim sıkıntısı yaşamaz, tüccar için işlerinde sıkıntı yaşayacağı bir döneme girmeye, kardan kurtulmak kurtuluş demektir.

Rüyada Kar Küremek
Rüyada kar küreği ile kar küremek; zorlukların üstesinden gelen kimseye delalet eder. Rüyada kar temizlediğini görmek başarı ve sevinç demektir.

Rüyada Kar Erimesi Görmek
Rüyada Kar erimesi görmek altı şeye işarettir: Geniş rızık, rahat bir hayat, fazla para, ucuzluk ve ganimet sahibi olmaya delalet eder.

Rüyada Kar Topu Oynamak
Rüyada Kar topu oynamak eline geçecek fırsatlardan fayda temin etmemeye, boş işler ile vakit geçiren kimseye delalet eder.

Rüyada Kar Tanesi Görmek
Rüyada Kar tanesi gören kimse için şöyle buyrulmuştur. Bu kimse servete, çocuğa ve rahatlığa kavuşur denilmiştir.

Rüyada Kar Toplamak
Rüyada kar topladığını görmek ,Az veya çok kar görmek, rüya görenin elinde gördüğü kar kadar mal, mülk ve kazancın eline geçeceğine işarettir.

Rüyada Çığ Görmek
Bir rivayete göre rüyada çığ görmek; Üzüleceği bir haber almaya ve bazen bir haber alıp yola çıkmaya, bazende uzaktan gelen bir ziyaretçiye rüyanız tabir edilir.

Rüyada Kar Görmenin Psikolojik Anlamı
Rüyada görülen yağmur, su, kar, rüyalarını gören kişinin ruhsal ve duygusal yönünü temsil ettiğine inanılır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da okumalısın

Close
Close