Rüyada At Görmek

Rüyada At görmek murattir. Rüyada atın görülmesi murada nailiyet ile tâbir olunur.

Rüyada at görmek ile ilgili farklı tabir veyorumlar bulunmaktadır. Rüyada at görmekrütbe, makam ve yolculuğa işeret eder.

Ata binmeye ehil olmayan biri, rüyada ata bindiğini görse, bu onun için izzet ve makama, yüksek derecelere delâlet eder. Bazı kere de ata binmek yolculuğa işarettir.

Danyal (a.s.) demiştir ki: Rüyada at görmek, izz ü şeref ve devlete delâlet eder.

Kirmani de demiştir ki: Rüyada at ayrıca düşmanı ve rakibinizi yenmeye de işarettir.
Rüyada at görmek nedir

Rüyada at görmek, her veçhe ile iyidir ve yüksek mevkilere işarettir. Attan indiğini görmek, iyi değildir ve keder alâmetidir.

Ayrıca rüyada at güzel evdir. Rüyada görülen kuyruğu, yelesi ve ayakları kızıl olan at dindarlıktır.

Rüyasında at gören bereketin ve bol kısmetin işaretidir.

Rüyada at üzerinde olduğunu fakat buna taaccüp ettiğini görmek, Allah yolunda cihada işarettir.

Rüyada atın kuyruğunun kıllarının çok olduğunu görmek, evlat ve akrabanın çokluğuna işarettir.

Rüyada at görmek bolluğun, bereketin, zenginliğin simgesidir. hayatta çok başarılı olacağınız ve hayatınızın aşkını sonunda bulacağınız anlamına gelir.
Rüyada beyaz at görmek düşmana galip gelmeye işarettir. Rüyada siyah at görmek ise saltanat, ululuk, devlet ve dünyalığa işarettir.

Kirmani ye göre: Beyaz at görmek dinin kuvvetine ve devlet tarafindan verilecek mal ve itibara delildir. Rüyasinda beyaz ata bindigini gören şerefe ulasir fakat biraz hüzünlenir.

Rüyada beyazımsı gri renkli bir at görmek, kazançli islerin pesinden kosmaya yorumlanır.

Beyazligi siyahligindan çok olan at, dindar bir kadindir.

Beyazligi siyahligindan fazla olan ata bindigini gören, dindar bir kadinla evlenir.

Rüyada ata binmek

Rüyada eğeri ve gemi mevcut güzel bir ata bindiğini görmek, o at üzerinde ağır ağır yol almak, şeref ve yüce kadre delâlet eder.

Doru renkli ata bindiğini görmek, kuvvetin çokluğuna, doru taya (atın yavrusu) bindiğini görmek, zengin bir kadınla evlenme ye delâlet eder.

Rüyada erkek ata binmek, düşman üzerine galip gelmeye işarettir. Bazan da at görmek, güzel inşa edilmiş bir eve delâlet eder.

Kır ata bindiğini gören kimse düşmanını kahra uğratır. Yine kır at görmek, hayır ve berekettir.

Bekarın kısrağa binmesi asil ve zengin bir kadınla evlenmesine, Beyazı siyahına galip olan at ile kızıl kısrak, neşeli, dindar kadına delalet eder. Birçok ata sahip olan meslektaşları ve akranları içinde sivrilir.

Sağlıklı bir ata bindiğinizi gördüyseniz yaşamda çok başarılı olacağınız ve hayatınızın aşkını bulacağınız anlamındadır.

Ata binen kimsenin hanımı Hamile ise oğlu olur. Kuyruk tüyü gür olan at evlat ve akraba çokluğuna, Atın bir tarafa doğru sıçraması, binen kimse için bir işe ya da düşünceye meyletmeye, Melez at izzet ve şerefe, yüksek rütbeye yahut asil bir evlada delalet eder.

Siyah ata binen karsız bir yolculuğa çıkar. Ata binen bir kimsenin isteği hemen yerine gelir.
Bir atın terkisine binen birinin vekili olur ya da onun meslek ve meşrebini devam ettirir.

Kirmani ye göre: Doru renkli ata bindigini görmek, kuvvetin fazlaligina, doru taya bindigini görmek de zengin bir kadinla evlenmege isarettir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada ata binmek, gerçekte ata binen kimse için, serefli mertebeye nail olmaya ya da bir seyahate çikmaya isaret eder.

Rüyada taya binmek, bekar kimse için, iyi ve zengin biri ile evlilik yapmasina veya bir ev sahibi olacagina isarettir.

Siyah ata bindigini gören kimsenin seref ve itiban, mevkisi yükselir. Kir ata bindigini gören kimse kisa süre içinde evlenir.

Ata binmeye layik olmayan kimsenin rüyada ata bindigini görmesi, izzet ve makam sahibi olmasina delalet eder. Erkek ata bindigini gören kimse düsmanindan korunur. Rüyada taya bindigini görse, o kimsenin güzel bir çocugu olur.

Rüyada başkasına ait ata bindiğini görmek, o kişinin mertebesine yükselmeye delâlet eder. Eğersiz ve gemsiz bir kısrağa bindiğini görmek, fena huylu bir kadına işarettir.

Ata bindiğini gören kişinin hanımı hamile ise, bir erkek çocuğu olacağına delâlet eder.
Rüyada kızıl at görmek

Rüyada hâlis kızıl bir kısrak görmek, dindar, neşeli, iffetli ve şöhretli bir kadına delâlet eder.

Her tarafı, yelesi ve kuyruğu kızıl bir kısrak görmek de, neşeli, sevinçli bir kadın ile tâbir olunur.

Ibn-i Şîrîn (rh.a) demiştir ki:
– Yelesi ve kuyruğu kızıl sarı olan bir atı görmek, harp ve gı-tale delâlet eder.
Rüyada alnı beyaz şekilli ayaklı at görmek

Rüyasında alnı beyaz ve dört ayagi sekil bir ata bindigini ve ata binmeye de layik bir elbise ile bir seyi talep etmek için yavas, yavas yürüdügünü görse, o kimse halk arasinda izzet ve serefe yahut saltanat ve mürüvvete erisir ve kötülük yapmak için düsman ona yaklasamaz.

Rüyada atın ısırması: Rüyada atın kendisini ısırdığını görmek, ordu ve kuvvet sahibi olmaya delâlet eder.Rüyada at tarafindan isirildigini gören kimse, herkes tarafindan saygi görür.

Rüyada ölmüş at görmek: Ölmüs bir at gören kimse, seref ve itibara kavusur.

Rüyada kanatlı at görmek: Çift kanatlı ata binen ya dünyalığa ya da saltanata kavuşur. Kendi zayıf atını güçlü bir atla değiştiren kötü halden iyi hale; bunun aksi olursa, diğer hale duçar olur.

Bir yerleşim alanına topluca giren başıboş atlar şiddetli yağmurdur.

Terkedilmiş yılkı atları devlet ve saltanatı sona eren insanlara, yaşlı ve düşkünlere delalet eder. At tersi şerefli bir kimseden maldır. Bu tersi süpürmek, böyle bir kimseden mal edinmek, At tersi üzerinde oturmak akrabaları cihetinden mal elde etmektir.

Rüyada herhangi bir şekilde at görmek, iyiye işarettir. İş hayatında yükselme, aşk hayatında iyi gelişmeler, maddi ve manevi isteklerin yerine gelmesine işarettir.

Rüyada ölü at görmek: Rüyada ölü at görmek zarara işarettir. bağlı at mevkiinin değişmemesine; rüyada at satmak ise kavgaya; rüyada at dövmek hapse girileceğine, suda at görmek ise dedikoduya işarettir.

At görmek her türlü sıkıntının sona ereceğine, güzel günlerin başlayacağına işarettir. Rüyada atın öldüğünü görmek ise iş ve evle ilgili sorunlar yaşanacağına işaret eder.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close