Evliliğinizde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evlilik iki kişinin hayatını birleştirmesidir. Eğer iki kişi evlenmeye, bir evde yaşamaya karar verdilerse bu birbirlerini sevdikleri ve saydıkları anlamına gelir. Unutmayın hiç kimse kusursuz değildir. Kusursuz insan sevdiğinin, karşısındakinin kusurlarını kapatandır.

1- Evinizde, eşinizle şakalaşmayı ihmal etmeyin

2- Eşiniz için her daim bakımlı olmaya dikkat edin.

3- Ailenizin yanında eşinize saygı gösterin. Ve eşinizi sevindiriniz. Ailenizin yanında övün ve saygıyla anın.

4- Evliliğinizin içerisine kimseyi almayın. Sorunlarınızı kimseyle paylaşmayın. Asla etraftakilerin sözleriyle hareket etmeyin. Problemlerinizi kendi aranız da yani eviniz de çözün.

5- Eşler arasında kıskançlık olmalı ancak abartıdan kaçınmalısınız.

6- Tartışma sırasında sadece kendinizi haklı görmeyin. Eşinizi de her zaman dinlemelisiniz. Eşinizin de konular üzerinde haklı olabileceğini düşünün. Ona konuşması için fırsat verin. Sorun ve danışın.

7- Eşinizin akrabalarına her zaman saygı gösterin.

8- Eşinizin kusurlarını örtmeye her zaman dikkat ediniz. Arkadaşlarınıza veya kendi aile bireylerinize konuşmayın. Münasebetsizliği bile olsa kapatın. Asla eşinizi eleştirmeyiniz.

9- Eşinize beklemediği anlarda ona sürprizler yapın.

10- Kendi aranızda konuştuğunuz konuları, sırlarını saklayın. Özelini hiç kimseye anlatmayınız. Ve bu durumları hiç konuşmayın. Çünkü iki kişi arasındaki aile mahremiyeti, en önemli mahremiyettir. Kimseyi bu tarz konulara ortak etmeyin. Aile veya arkadaş çevresinde bu tarz konulara ortak olmak isteyen boşboğazlara müsaade etmeyin.

11-Eşler arsında aşırı alınganlık olmamalıdır.

12- Her zaman eşinize karşı kibar ve nazik olun.

13- Eve girerken her daim gülümseyin. Eve girerken eğer çalışıyorsanız dışarıdakini dışarıda bırakın. Eve asla sıkıntı taşımayın.

14- Sinirlenince kendinizi yani sükûnetinizi korumaya çalışın.

15- Eğer çocuğunuz varsa, sorumluluklarınızı paylaşın. Sonuç olarak çocuk tek bir kişiye ait değil. Çocuk konusunda her zaman ortak hareket edin.

16- Eşinize sık sık onu sevdiğinizi söyleyin. Eşinize zaman zaman “bugün daha güzelsin” deyin. Bunu demekle kıyamet kopmaz.

17- Eşinize her zaman güvenin.

18- Ailenize, çocuklarınıza helal rızık yedirin.

19- Dışarıya, alışverişe giderken eşinizle gidin. Dışarıda yediklerinizden ailenize de getirin.

20- Ev işlerisin de yapılacak olan işler konusunda birbirinize yardımcı olun.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da okumalısın

Close
Close