Camiden çıkarken okunacak dua

Allah’ın evi olan camiye girerken ve çıkarken okunması hayırlı olan ve kılınan namazın sevabını artıran dualar vardır. Müslümanlar Allah’ın evine girerken ve çıkarken bu duaları okımalıdır.
Camiden çıkarken: ‘’Bismillahi vessalatu vesselamu ala rasulillahi. Allahumme inni es’eluke min fedlike, allahumme e’sımni mineşşeytanirracim.”

Anlamı: 

“Allah’ın adıyla, Allah Resulu’ne salat ve selam olsun. Allah’ım , Senden fazl-u (ihsanını) diliyorum. Allahım, beni rahmetinden uzaklaştırılmış şeytanın şerrinden koru.’’ Bu duanın türkçesi veya arapçası okunduktan sonra;
‘’ Allahümme inni es’elüke min fadlike’’ duası okunmalıdır. Bu duanın anlamı ise: Ya rab. Senin fazlından keremşnden istiyorum, manasına gelmektedir.
Camiden çıkmadan önce bu dua 5 defa okunmalıdır. Bu dua okunduktan sonra salavatı şerif getirilmeli ve cami avlusunda şeytanın şerrinden korunmak için, ‘’Allahümme inni es’elüke min fadlike’’ duası 11 kere okunmalıdır. Bu dualar okunduktan sonra gönül rahatlığı ile camiden, mecsitten çıkılabilir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close