Anne Sevgisi Kazanmak İçin Okunacak Dua

Bizim için çok değerli olan annelerimizin sevgisini kazanmak ve onların rızalarına nail olmak çok önemlidir. Peygamber efendimiz ( sav ); Cennet anaların ayakları altındadır, diyerek Annelerin ne kadar kutsal insanlar olduklarını dile getirmiştir. Anne sevgisi ve anne rızası bu kadar önemli iken annelerimizin sevgisini kazanmak için edeceğimiz dualarda şu şekildedir.
10 kere ‘’ estagfurullah el azim ve etübü ileyh ‘’,
10 kere tekbir getirilierek Allahu ekber denilmeli,
10 kere Kelimei tavhid getirilerek ‘’ La ilahe illallah Muhammeden Resulullah’’,
10 kere Salavat getirilerek; Allahümme salli ve sellim ala seyyiddena Muhammed ve ala seyyidina Muhemmed’’ söylenerek 95 defa şu dualar okunur:
Bismillahirrahmanirrahim “Ferdün, Hayyün,Kayyümün, Hakemün, Adlün, Kuddusün, Allahe  Binnasi le-raufün Rahim. ”
Bismillahirrahmanirrahim “Ya Kadiru Ya Allah.Ya Rahmanu Ya Allah.Ya Rahimu Ya Allah.Ya kerimu Ya Allah.”
Bu dulardan sonra 100 defa da şu dua okunmalıdır:
“Allahümme  Yâ Rabbe  ente hasbi  aleyye  fülane binti filane  ve attif kalbihâ aleyye  ve zel-lilha li  ve habibbni   ileyha  hübben şediden veslüb akliha  hattâ te’ti ileyye  hadiân zelilen min gayri mühleten bi-mehabbeti  ve meveddeti inneke  alâ  külli şeyin kadir,hatta  tefidni  bi-ruhiha  ve malihâ  ve cesediha  birahmetike  Yâ erhamer -rahimin.”
Aralarında sevgisizlik, dargınlık bulunan annelerimizin sevgisini kazanmak ve onlarla aramızda olan dargınlığın sona ermesini sağlamk için günde 100 defa olacak şekilde 3 gün goyunca bu dualar okunmalaıdır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close